Buy essiac tea online uk

Aromat porannej kawy jest zależny przede wszystkim od sposobu jej palenia, przygotowania, a przede wszystkim od sposobu stosowanych ziaren kawy. Kawowiec jest drzewem, które w pierwotnych warunkach, osiąga wysokość 15 metrów. Na świecie jest przeszło 60 gatunków kawowca, jednakże aktualnie prym wiedzie Arabika i Robusta. Arabica to jeden z podstawowych ziaren kawy, który zdominował 70% rynku. Jej ziarna są podłużne, a wewnątrz znajdziemy specyficzny szew który tworzy literę „s”. Kofeina parzona z ziaren Arabika jest lekka i smakowita, jak i posiada niską zawartością kofeiny, która waha się między 0,9 a 1,7%. Zważywszy na szczególne warunki pogodowe, arabika uprawiana jest przeważnie w Kolumbii, Indiach, jak i na Jawie, Sumatrze i Karaibach. Ziarna kawy Robusty są prawie na każdej sklepowej półce. Kluczową różnicę stanowi wyższa zawartość kofeiny. Ten rodzaj ziaren kawy został odkryty dopiero w XIX wieku i uwagę plantatorów zwrócił szczególnie fakt, że drzewa z tego gatunku są znacznie bardziej wytrzymałe na warunki klimatyczne, jak również rosną częściej niż Arabika. Ziarna Robusty są okrągłe i posiadają prosty szew.

Robusta jest o wiele łatwiejsza w hodowli.

Rośnie na każdym kontynencie w regionach strefy równikowej. Duże plantacje tej odmiany są w Wietnamie, Brazylii, Ugandzie i Kamerunie.

Roślina ma po 22 chromosomy w pojedyńczej komórce dlatego się ją uprawia. Może tez być bardziej odporna na szkodniki i drobnoustroje powodujące chorobę. Smak robusty jest bardzo delikatny, ostrzejszy, bardziej gorzki.

Zawiera też dużo więcej kofeiny niż arabica, dlatego ma silniejsze właściwości pobudzające.
.