Jakie zwierzę domowe jest najlepsze dla malucha?

Niemal każde z dzieci w pewnym momencie swojego życia zaczyna marzyć o posiadaniu swojego zwierzaka domowego. Rodzice zwykle decydują się, aby spełnić to marzenie, mając na uwadze fakt, że maluch w towarzystwie zwierzątka rozwija się lepiej. Jeśli bierzesz pod uwagę wprowadzenie do domu nowego lokatora, dokładnie zastanów się, który zwierzak będzie najlepszy. Najpopularniejszym czworonożnym przyjacielem jest bez wątpienia pies. Dzieci uwielbiają psy, ponieważ są nad wyraz skore do zabawy i można je tresować. Nie można jednak nie zauważyć, że wymagają również sporo uwagi ze strony swojego pana. Najlepsze są dla rodzin, które cenią sobie sportowy styl życia. Przed wyborem psa należy także dogłębnie przemyśleć wybór najlepszej rasy.

Do małego mieszkania lepiej jest zakupić drobnego pieska. Ciekawą alternatywą dla pieska jest bez wątpienia kot.

Również można się z nim bawić i uczynić z niego rodzinnego pupilka. Koty jednak są nieco mniej chętne nauki sztuczek. Może się okazać, że zamiast bawić się z nowym właścicielem będą chciały chodzić własnymi drogami. Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją rodzinę o nowego mieszkańca, chętnie wpadają na pomysł hodowania rybek.

Niestety, takie zwierzaki nie są zbyt atrakcyjne dla dzieci.

Stanowią raczej ozdobę wnętrza niż domowego pupila. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w domu pomyśl też o zwierzakach hodowanych w klatkach.

Maleńki chomik, energiczny królik czy puszysta świnka morska również mogą przysporzyć domownikom wiele radości. Są także mniej wymagające niż kot czy pies.

Już kilkulatek chętnie się nimi zajmie..
Czytaj to dalej: infant sock holders