Jakim sposobem utrzymać sylwetkę po skończonym odchudzaniu?

Bez liku ludzi żyje w błędnym przekonaniu, że dieta to tylko nietrwały okres w ich życiu.

To właśnie jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu tracenia wagi.

Profesjonaliści zaznaczają, że restrykcyjne odchudzanie, które zresztą nie zawsze jest słuszne, powinno stanowić jedynie swego rodzaju początek do późniejszych zmian. Bezpiecznie jest chudnąć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca.

Wówczas organizm ludzki "nie wariuje" i nie domaga się dostarczania mu tych składników, do których przyjmowania był dostosowany.

Pierwszym etapem odchudzania ma być w związku z tym jednodniowa głodówka, jaka pozwoli oczyścić nam się z nazbieranych toksyn. Następny cykl to dieta właściwa. Tutaj wybór jest właściwie niezmiernie obszerny. Największą popularnością z racji skuteczności cieszy się jednak wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana i owocowa. Ostatnim etapem jest podtrzymanie efektów, innymi słowy całkowita zmiana poprzednich przyzwyczajeń żywieniowych.

Od tego właśnie momentu nowatorski plan powinien być zbilansowany w taki sposób, aby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Niesłychanie istotna jest także aktywność fizyczna.

Bez niej rezultat jojo jest tylko kwestią czasu. Nie trzeba jednak, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię i poddawać się skomplikowanym treningom. Identycznie skuteczne będą też codzienne, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z auta na rower a także relaks w postaci wycieczek na miejską pływalnię bądź na okoliczne szlaki krajoznawcze..
Inne artykuly na: skuteczne tabletki odchudzające