Leki na łysienie polecane przez lekarzy

Z problemem ponadprzeciętnego wypadania włosów ma problem coraz większa liczba mężczyzn, ale także pań. Powodow takich stanów może być mnóstwo, stąd niezmiernie ważna jest diagnostyka i wybór takiej metody leczenia, czy też profilaktyki, który będzie najbardziej skuteczny.

W terapii trzeba wykorzystać skuteczne preparaty naturalne np. olejek kokosowy, skrzyp polny czy algi. Dzięki płynom z ich zawartością odbudujemy włosy, zredukujemy ich wypadanie.

Szybciej natomiast działać będą środki z chemicznymi substancjami, aczkolwiek te wykazują zdecydowanie więcej niepożądanych skutków ich stosowania.

Bardzo duże znaczenie w profilaktyce ma dokładna pielęgnacja skóry głowy, ograniczenie zabiegów na włosach (farbowanie, prostowanie, przesuszanie) i masaż skóry głowy, dzięki któremu wspomagamy cebulki włosów.

Środki na receptę zalecane w zaawansowanych fazach chorób mogą być uzywane wyłącznie zgodnie ze wskazówkami specjalisty.

Porost włosów wspomaga minoxidil. Leki z jego zawartością najczęściej wmasować trzeba dwa razy na dobę.

Czas działania to średnio 3 miesiące - w tym czasie powinny ukazać się nowe włosy w tych okolicach, w których je utraciliśmy. Inna metoda to wstrzykiwanie specyfiku z kortyzolem. Raz w miesiącu powtarzany jest zastrzyk, a efekt pojawia się nawet po 4 tygodniach. Lekarz może zalecić wspomagającą terapię. Wypada zaznaczyć, że z roku na rok rośnie ilość leków i zabiegów wpływających na porost włosów. To, z jakich przyczyn wypadają włosy ma znaczenie w doborze idealnej terapii. Babcine metody mogą być skuteczne w lekkich stanach zapalnych. W przypadku, gdy nie ma poprawy, konieczna jest konsultacja u dermatologa, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i zastosuje metodę leczniczą..