Prawda io fałsz odnoszące się do jagód acai oraz ich działania

Mimo wzrostu zainteresowania owocami acai w trakcie ostatnich lat narosło wokoło właściwości wspomnianego owocu dużo nieprawdziwych twierdzeń.

Które tezy są potwierdzone, a które twierdzenia to mit? To jednak prawda. Jagody acai zwalczają wolne rodniki na skutek zawartości antyoksydantów które spowalniają ich aktywność. Przydatne są również we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co ma wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Owoce wspomagają utratę tkanki tłuszczowej, nasila metabolizm, reguluje trawienie – więc zdają egzamin w odchudzaniu i to przewaznie w tym kontekście cenione są one znacząco. Oczywiście należy zaznaczyć, że tylko jagody nie uczynią cudów – niezbędne jest przestrzeganie pełnowartościowej diety i aktywności fizycznej – wówczas wyniki mogą być widowiskowe.

Zawartość kwasów nienasyconych Omega w owocach wpływa na niezawodność umysłową i działanie układu nerwowego, w tym mózgu.

Zaletą przyjmowania owoców acai jest również spore wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w jagodach też się znajdują.Mity dotyczą głównie tez, że jagody posiadają mnóstwo wapnia i białka.

Rzecz jasna wyłącznie jagody nie wyleczą schorzeń, jakich terapię wspomagają. To jedynie dodatek do leczenia i część profilaktyki zdrowia. Rzecz jasna suplementy z owocami acai nie zupełnie są w 100% naturalne – kumulują sporo dodatków, które opisane powinny być na etykiecie produktu. Decydując się na suplementację jagodami acai, w różnej postaci sprzedawanej na rynku trzeba nie tylko zerknąć na zalety jagód, ale i potencjalne przeciwwskazania do ich stosowania, bo i takie są. Nie trzeba snuć przypuszczenia również we wszystkie dane rozpowszechniane przez znajomych, czy sprzedawców jagód – jak widać mogą być one przesadzone..


Dużo więcej odszukasz na tej stronie:: évaluer masse musculaire