Weekend w Francji - co najlepiej zwiedzić?

Paryż przez wielu turystów, zwłaszcza z USA, nazywany jest mianem metropolii Starego Kontynentu. Nic w tym zaskakującego, w końcu jest to niezwykłe miasto, znane z licznych, ciekawych monumentów. Przez setki lat było kolebką artystów - malarzy oraz pisarzy.

Aby zobaczyć wszystkie, wartościowe punkty w metropolii Francji, trzeba spędzić tam parę tygodni.

Lecz jeśli masz jedynie weekend na wycieczkę, oto najciekawsze atrakcje. Istotnym walorem miasta jest liczba galerii sztuki, jakie się tam znajdują. Jeżeli nie chcesz pół dnia stracić w kolejce do wejścia, porzuć Luwr i wybierz Muzeum d'Orsay.

Tutaj również znajdziesz wiele arcydzieł malarstwa, znanych każdemu.

Jeżeli jednak najbardziej cenisz sobie sztukę nowoczesną, galeria Pompidou ziści twoje poszczególne oczekiwania. Obie galerie znajdują się w centrum miasta, bez problemu tam trafisz. Przebywając w Paryżu nie powinieneś zrezygnować z zobaczenia panoramy miasta z wysokości wieży Eiffela. Wielu osób uważa, że punkt ten jest przereklamowany, jednak na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie. Kolejki do wejścia są spore, dlatego należy wybrać schody, powinniśmy o wiele krócej czekać, bilet będzie tańszy a my zaznamy nieco ruchu. Na drugim piętrze wieży można zjeść obiad a także napić się piwa. Jeśli chcesz poczuć klimat artystycznej bohemy miasta, koniecznie udaj się do strefy Montmarte. Umieszczona na wzgórzu o tej samej nazwie, przed wiekiem była obszarem zamieszkania sławnych pisarzy i malarzy. Na szczycie wzgórza znajduje się popularna świątynia Sacre Coeur, wokół jej terytorium znajduje się zielony skwer, na którym możemy urządzić popołudniowy piknik. W obrębie dzielnicy, blisko metra, ujrzysz plac Pigalle, z popularnym kabaretem Moulin Rouge. Chyba nie ma innego takiego miejsca w Europie jak Paryż, tam na poszczególnym kroku zobaczymy fascynujące monumenty. Również weekend w mieście może być fascynujący, jeżeli tylko opracujemy właściwy plan zwiedzania. Należy w jej czasie ujrzeć miejsca najbardziej warte zachodu..
Odwiedź następującą stronę internetową: cellulit

Zobacz:
Leki na łysienie polecane przez lekarzy
Prawda io fałsz odnoszące się do jagód acai oraz ich działania